Ankara hava durumu °C
  • BIST: 70.244 %2,44
  • Dolar: 3,0076 %-0,18
  • Euro: 3,2546 %-0,74
  • Altın: 106,23 %-0,40
25-10-2018
Kara Kalem

Kara Kalem

Milyonların Sorunu EYT!
kara.kalem@akcakenthaber.com

Milyonların Sorunu EYT!

 

Geçtiğimiz günlerde aylardır beklenen Emeklilikte Yaşa Takılanlar ile ilgili yapılacak yenilikleri öneren önerge İYİ Parti tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sunuldu. Hiç beklenmedik bir anda önce ekranların karşısında haber ajanslarını takip eden binlerce kişi, sonrasında sosyal medya paylaşımları İle çok kısa zaman yayılan bir haber milyonları umutlandırdı. 

 

İYİ Parti grubunun Meclis’e sunduğu önerge MHP, CHP ve HDP’nin de desteklemesi ile Meclis’te görüşülmesi onaylandı. Aynı gün akşam saatlerinde görüşülecek önergeye yöneldi milyonlarca vatandaş. 

 

Vatandaş aylar sonra umutlandı umutlanmasına ama; jet hızıyla görevden almalar, TBMM’de kulaktan kulağa dolaşan pazarlık söylentileri ortamı germeye yetti.

 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli hiçbir açıklama yapmaksızın MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta’yı görevden aldı. Yerine başka bir Milletvekili görevlendirilerek Bahçeli’nin talimatları diğer Milletvekillerine jet hızıyla iletildi ve netice de Balgat’tan gelen talimat İle EYT ile ilgili önerge Ak Parti’nin Hayır oylarına karşı MHP’nin çekimser kalması İle TBMM’de Ak Parti ve MHP’den çok bizzat Balgat Ağası MHP Lideri Genel Başkan Devlet Bahçeli’ye takıldı.

 

Sonuç yine hüsran, milyonlarca emekçinin hayalleri yine bir kuru inat yüzünden bir başka bahara kaldı...

 

MHP Genel Başkanından konu İle ilgili açıklama gelmezken, MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman partisinin HDP ile yan yana durmamak adına önergeye ret oyu verdiklerinin açıklamasını yaptı.

 

MHP’li yöneticinin bu açıklamaları ortamı iyice gerdi. Sosyal medyada milyonlarca vatandaş Bahçeli ve MHP yönetimine tepki gösterdi.

 

Haklı olarak bizler de kendi kendimize şu soruyu sorduk? ‘HDP, MHP kadar Türk Milletinin de kırmızı çizgisidir. Buna kimsenin itirazı olamaz. Peki;

 

•Meclis’te Milletvekili maaşlarının artırılması İle ilgili önergeye HDP ile birlikte el kaldırırken aklınız neredeydi?

 

•HDP, Gazi Meclis’te olduğu sürece bu önergeye EVET oyu verecekse, siz hep HAYIR oyu mu vereceksiniz?

 

•HDP ile aynı havayı solumayı aynı binada görev yapmayı içinize sindiriyorsunuz da, çalışıp didinip emek verip biraz daha erken rahat edecek olan kendi vatandaşınızın yararına olan bu kanunu değiştirmeyi mi içinize sindiremiyorsunuz?

 

•Çözüm sürecinde HDP ile hareket eden ittifak ortağınızı seçerken aklınız neredeydi?

 

•Son olarak Millete yaptığınız bu ihanetin farkında mısınız? Ve içiniz rahat mı?

 

Şeklinde onlarca soruyu kendi kendimize soruyoruz, cevap bulamıyoruz. 

 

Diğer yandan Sn Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan çıkıyor ve erken emeklilik çift maaş, çift emeklilik ve çift masraf şeklinde insanların beyinleri ile dalga geçercesine açıklamalarda bulunuyor.  

 

Bunu da anlıyoruz. Hükümetin yanlış politikası yüzünden bir ekonomik savaş içerisindeyiz. Ekonomi olarak çökmüş durumdayız ve Şuan ülke ekonomisi bu durumu karşılamaya elverişli değil. Aslında gerçek olan bu.  

 

Gerçek bu ama gerçeği bilmekle de yetmiyor artık. Bu sefer halk başka bir soru yöneltiyor ve diyor ki; 

 

  • Madem ülkede kriz var neden ‘kriz yok’ dediniz?
  • Kriz var ise ‘uçan saraya’ ‘%26 Cumhurbaşkanı Maaşı zammına’ ne gerek vardı?
  • Krizi yapan ABD ise neden papazı gönderdiniz?

 

Şeklinde sorular aklımıza gelmiyor değil. İşin açığı ülkede kriz mi var, memlekette keriz mi bol anlamış değilim. 

 

Millet olarak zamlardan, pahalı yaşamdan, hiçbirşeye yetişemeden, ay sonunu getirememe endişesinden bıktık. Ya bir çözüm üretin, ya bu işi bilen birilerine yol verin...

 

Bu millet artık kandırılmayı haketmiyor. Bu millet mutlu bir yaşam, huzurlu bir hayat istiyor.  Aslında çokta fazla birşey istemiyor. Kendi harcamalarında israfın önüne geçse hükümet, bu işler düzelir...

 

Temennimiz kısa sürede düzelip, millet olarak rahat bir nefes almamız yönünde... Kalın sağlıcakla.

 

Kara Kalem..

 
Bu makale 142 defa okunmuştur.

AltunPark 2

MAKALEYE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


YAZARIN DİĞER YAZILARI

Cebe 1

gazete manşetleri
ANKETİMİZE KATILIN

Akçakent Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçlarından Memnun musunuz?

BİYOGRAFİLER

E-BÜLTEN ABONELİĞİ