Ankara hava durumu °C
  • BIST: 70.244 %2,44
  • Dolar: 3,0076 %-0,18
  • Euro: 3,2546 %-0,74
  • Altın: 106,23 %-0,40
13-02-2019
Umut Türkay

Umut Türkay

Gerçekten Ülkede ‘Beka’ sorunumu var!
umut_turkay@hotmail.com

Gerçekten ülkede ‘BEKA’ sorunu mu var?

 

Bir araya geldiklerinde birbirlerine sahte sevgi gösterisinde bulunanların, birbirlerine sırt döndüklerinde hemen karalama kampanyasına geçtiklerini duyuyoruz, görüyoruz.

 

İşte bir kaç gün önce Ak Parti’den  bir Belediye Başkan Adayı bölge halkından oy isterken, mevcut MHP’li Belediye Başkanı iktidarın nimetlerinden yararlanamıyor, İşkur’u tam anlamıyla kullanamıyor şeklinde skandal bir açıklamada bulunuyor. Aslında başkan yerden göğe kadar haklı. İlimizde de aynen bu uygulamalara ne yazık ki şahitlik ettik. İktidar Belediyesi isen her türlü destek var, muhalefet partisinden isen her türlü engel var.

 

Devlet kanalında işe girmek için muhakkak Ak Parti İl Başkanı, Belediye Başkanı veya İlçe Başkanının referansı olması gerekiyor. Bu zamana kadar hangi MHP’li genci işe aldınız? Hangisinin bir işine çözüm ürettiniz? MHP’li Belediyelere Ak Parti’li belediyeye sunulan imkanlar sunuldu mu? 

 

Bugün MHP ve Ak Parti mevcut Belediyeleri kaybetmemek için birbirlerine yapmacık sevgi gösterilerinde bulunuyorlar. 

 

Ülkücüler işlerinden edilirken aklınız nerdeydi?

Ülkücüler sürgün yerken aklınız nerdeydi?

MHP ve diğer siyasi parti mensubu belediyeler hizmet edemesin perişan olsun diye takoz koyarken aklınız nerdeydi?

Ak Parti’li gençler en güzel yerlerde kadrolu iş sahibi olurken; kaç tane ülkücü gence bu imkanı sundunuz?

 

Memlekette Beka problemi varmış. Memlekette yanlış yapılan politikalar, koltuk sevdası uğruma yapılan pazarlıklar, arada perişan olan halk var. Ülkenin problemi bu! 

 

Bugün seçim kaybetme kaygısı İle Cumhur ittifakının Kırşehir ve Kırıkkale’nin de aralarında bulunduğu 20 şehirde adaylarını teke indirilmesi gerektiği görüşülüyor. Resmen her iki tarafın Adayları ve onları destekleyen insanlar İle dalga geçiyorlar. MHP Kırşehir Belediye Başkan Adayı Onur Köksal’ın adaylıktan çekileceği, Ak Parti Adayı ve Kırşehir Mevcut Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’ye destek vereceği konuşuluyor. 

 

Ankara da oturup biz yaptık, oldu demek kolay kıymetli yöneticilerimiz.

İş sandıkta oy vermeye gelince bizim gırşeerin halkı düşünecek. Kimisi gidip seçmen pusulasına üç hilal çizip  mühürü basacak, kimisi Dr Onur Köksal yazıp mühürü basacak, kimisi oy kullanmaya bile gitmeyecektir...

 

Yani seçime sayılı günler kala herkes tavrını belli etmiş. Gırşeer safını belli etmişken yukarıda yapılacak bu ve buna benzer hamleler ancak kaybettirir. Bu hamlelerinde asıl amacının Memlekette ‘beka’ değil, Ankara’da ‘sefa’ ve ‘koltuk’ sevdasından ibaret olduğunu herkes bilmektedir.

 

İYİ Parti ve CHP’nin Kırşehir için ortak adayı olan Selahattin Ekicioğlu en başından beri tuttu. Selahattin Ekicioğlu’nun dürüst kişiliği ve iş hayatı bunu olumlu kılan en büyük etmen. 

 

Millet ittifakında ki bu uyumu ne yazık ki Cumhur ittifakında göremiyoruz. Geçtiğimiz günlerde Cumhur İttifakı cephesinde her iki parti de aday tanıtım programı yaptı. Ak Parti’nin davetine MHP’den katılım sağlanırken, MHP’nin davetine Ak Parti’den katılım olmamış. Hatta ‘nasıl olsa Onur Köksal adaylıktan çekilecek katılmaya gerek yok’ şeklinde bir tavır sergilendiği MHP grubunu oldukça üzmüş. 

 

Yani sözün özü Kıymetli Kırşehir’liler ‘hep ben oluyum’ düşüncesi ve ‘koltuk sevdası’ Cumhur İttifakı cephesini birbirinden tamamıyla uzaklaştırmış. 

 

Bu saaten sonra bu maya tutmaz. Gelin bu sevdadan vazgeçin!

 

Saygılarımla...

 

Umut Türkay 

Şubat-2019

 

Bu makale 282 defa okunmuştur.
MAKALEYE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


YAZARIN DİĞER YAZILARI
gazete manşetleri
ANKETİMİZE KATILIN

Akçakent Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçlarından Memnun musunuz?

BİYOGRAFİLER

E-BÜLTEN ABONELİĞİ